DomůZahradaSkyEurope má tříletý plán restrukturalizace

SkyEurope má tříletý plán restrukturalizace

Zachování létání je řádným bojem, prohlásil dnes Nick Manoudakis, šéf nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope, která požádala o ochranu před věřiteli ve Vídni před akcionáři na valné hromadě.
Osazenstvo se zřeklo části svých příjmů, někteří zaměstnanci až poloviny. Nyní by měly být v propracovaném restrukturalizačním plánu nalezeny nové úspory v personální oblasti. Manoudakis však podrobnosti nesdělil. Oběti přináší také management a dozorčí rada.

SkyEurope podniká s osmi letadly. Z nich jsou dvě majetkem aerolinií a šest je pronajato. Letos v lednu museli vrátit šest letadel americké leasingové společnosti. Letadlo společnosti stále stojí na pařížském letišti Orly, přestože příslušný pařížský soud rozhodl ve prospěch SkyEurope. „Budeme za to žádat náhradu škody,“ řekl Manoudakis.

V souladu se slovenským restrukturalizačním pokračováním je vypracovaný podnikatelský plán koncipován na tři roky a právě jej zkoumá auditorská firma Ernst&Young. Nyní je dost obtížné vypracovat podnikatelský plán jen na několik měsíců. Tři roky byly nevyhnutelné.

Rozhovory s největším investorem, americkým fondem York, probíhají, uvedl šéf SkyEurope. Avšak nemá právo mluvit jménem Yorku.

Během minulého valného shromáždění se založila letadla ve prospěch Yorku, což velmi ztěžuje podmínky pro vstup potenciálního investora. To kritizovali zástupci akcionářů. Hledání investorů, které začalo koncem loňského roku, vedlo k navázání kontaktu se 40 z nich. Jeden projevil zájem, pokračoval Manoudakis.

Prodej letenek na zimní sezónu může začít až poté, co bude prodloužena licence k provozu. Té současné skončí platnost v říjnu letošního roku. Nyní se jedná se slovenskými úřady pro leteckou dopravu. Jsou prý připraveny prodloužit licenci, když nový investor vstoupí do aerolinií.

Zástupci akcionářů mimo jiné žádají zvýšit ceny letenek, neboť společnost si nemůže dovolit, aby je měla levné.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek