DomůHobbyKia Motors Slovakia zahájila výrobu nové verze Kia cee'd

Kia Motors Slovakia zahájila výrobu nové verze Kia cee’d

Společnost Kia Motors Slovakia v uplynulých dnech v Tepličce nad Váhom úspěšně spustila sériovou výrobu nové verze automobilu Kia cee’d. TASR o tom informoval mluvčí společnosti Dušan Dvořák.
Kia cee’d ukáže veřejnosti vynovenou tvář všech 3 karosářských verzí automobilu během světové premiéry 15. září 2009 na 63. ročníku Mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Ze závodu Kia u Žiliny se budou vozidla expedovat na 40 evropských a 17 mimoevropských trhů. Domácí zákazníci si nový model slovenské Kia cee’d budou moci objednat už koncem září letošního roku, informoval Dvořák.

„Výroba úspěšného modelu Kia cee’d trvala v našem závodě více než 2 a půl roku. Během tohoto období jsme vyrobili přes 345.000 vozů, které byly umístěny na trhy ve všech evropských zemích. Věříme, že nová verze modelu cee’d posílí prodej značky Kia a přiláká mnohé zákazníky. Po důkladné několikaměsíční přípravě a testovací výrobě si od nové verze automobilu slibujeme stabilizaci produkce v našem závodě,“ řekl mluvčí společnosti Kia Motors Slovakia.

Automobil Kia cee’d se na Slovensku vyrábí od prosince 2006 ve třech karosářských verzích – pětidveřový cee’d, kombi cee’d sw a třídveřový sportovní pro cee’d. Model cee’d se stal prvním korejským osobním automobilem, který dosáhl maximálního hodnocení pěti hvězdiček v bezpečnostním testu Euro NCAP. Na úpravu automobilu Kia cee’d dohlížel šéfdesignér značky Kia Peter Schreyer. vyjádřením aktuální designérské identity značky Kia. Podobný motiv přední masky byl použit iv případě modelu Kia Soul a nové verze modelu Kia Magentis,“ podotkl Dvořák.

Společnost Kia se podle Dvořáka v příštích třech letech zaměří na kompletní designovou změnu modelové řady. V letech 2009 až 2012 představí veřejnosti 20 zcela nových nebo upravených modelů, které mají potvrdit vysoké ambice korejské automobilky na poli designu, uzavřel mluvčí Kia Motors Slovakia. r. o.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek