DomůHobbyKia Motors Slovakia obnovila standardní dvousměnný provoz

Kia Motors Slovakia obnovila standardní dvousměnný provoz

V období hospodářské recese a snížené poptávky po automobilech je jednou z priorit společnosti Kia Motors Slovakia udržení zaměstnanosti. V současnosti firma zaměstnává přibližně 2700 lidí, z čehož přímo ve výrobě pracuje více než 2300 zaměstnanců.
Společnost Kia Motors Slovakia obnovila standardní dvousměnný provoz v pondělí 13. července 2009. Pod tuto změnu se kromě oživení prodeje na některých evropských trzích podepíše zejména plánované spuštění sériové výroby nové designově upravené verze automobilu Kia cee’d, kterou veřejnosti oficiálně představí na zářijovém autosalón Frankfurtu nad Mohanem.

Automobil Kia cee’d, který se na Slovensku vyrábí od prosince 2006, byl navržen speciálně pro potřeby evropských zákazníků a stal se prvním korejským osobním automobilem, který dosáhl maximálního hodnocení pěti hvězdiček v bezpečnostním testu Euro NCAP. Od svého uvedení na trh si získal řadu příznivců v celé Evropě a společnost Kia Motors Slovakia vyrobila již více než 330.000 automobilů Kia cee’d ve třech karosářských úpravách – 5dveřový cee’d, kombi cee’d_sw a třídveřový sportovní pro_cee’d. Celkový počet vyrobených automobilů včetně modelu Kia Sportage překročil v závodě Kia Motors Slovakia hranici 400.000 kusů.

Na podzim se společnost připravuje na spuštění testovací výroby nového – třetího modelu. Sériovou výrobu nového modelu značky Hyundai z kategorie SUV spustí začátkem roku 2010. TASR informoval Dušan Dvořák, mluvčí společnosti.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek