DomůBydleníCena ropy pokračovala v růstu, zdražilo i zlato

Cena ropy pokračovala v růstu, zdražilo i zlato

Ceny ropy v pátek vzrostly o 2,5 % poté, co údaje o výstavbě nových domech ao počtu stavebních povolení za červen v USA vyvolaly optimismus, že v sektoru stavebnictví pravděpodobně začíná oživení.
Páteční zdražení ropy znamená, že cena černého zlata se po měsíci poprvé zvyšovala v průběhu celého týdne. Za celý týden ropa zdražila o 6,1%. Srpnové dodávky lehké americké ropy do 18:10 GMT zdražily o 1,54 USD na 63,56 USD za barel. Zářijové dodávky londýnské ropy Brent zdražily o 1,63 USD na 65,38 USD za barel. Cena ropy se zvýšila navzdory tomu, že hodnota amerického dolaru vůči měnovému koši vzrostla o 0,3 %.

Zlato v pátek také zdražilo, přičemž tomu napomohlo zvýšení cen ropy. Investoři však při nákupu žlutého kovu zůstávali mírně opatrní pro nedostatek konečných známek ekonomického oživení a rostoucí inflace. Spotová cena zlata v 19:37 GMT byla na úrovni 938,20 USD za unci, přičemž čtvrteční závěrečná cena byla 936,35 USD za unci. Srpnové dodávky zlata na divizi COMEX newyorské komoditní burzy zdražily o 2,10 USD na 937,50 USD za unci.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek